Żabka wraz z Mają dzieciom pomagają

Zaradną i wesołą, zawsze spieszącą z pomocą pszczółkę Maję znają wszyscy. Teraz Maja postanowiła pomóc dzieciom i zagościła na opakowaniach limitowanej edycji kakaowych wafelków oblanych mleczną czekoladą.

 

Maja to wafelek o smaku kakaowym oblany  pyszną, znakomitą jakościowo belgijską czekoladą.  Wafelki nie tylko przepysznie smakują, ale dodatkowo dostarczają 100% radości z pomagania.  Dochód z ich sprzedaży wspiera budowę rodziny protez serca dla dzieci , urządzeń ratujących życie najmłodszych.

A co łączy uroczą Maję z Żabką? Otóż zgodnie z przekonaniem, że właśnie najmłodszych i najbardziej potrzebujących trzeba otaczać szczególną troską i opieką sieć Żabka Polska wielokrotnie angażowała się w akcje służące dzieciom. Obecnie włączyła się w pomoc Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w pozyskaniu funduszy na prace związane z projektem budowy pierwszej polskiej rodziny protez serca dla dzieci. Aby wesprzeć Fundację, pod hasłem „kup coś pysznego, zrób coś dobrego”, sklepy Żabka i Freshmarket będę prowadziły sprzedaż wafelków z wizerunkiem sympatycznej pszczółki Mai.

Wciąż nie mamy w kraju protez serca dla najmłodszych pacjentów, toteż na wzór protezy dla dorosłych Fundacja pracuje nad całym systemem dostosowanym do potrzeb dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Urządzenia takie ratować będą zdrowie i życie małych pacjentów, realnie zastępując niewydolne serce i pozwalając mu się zregenerować, bądź doczekać przeszczepu. Okres oczekiwania na przeszczep najdłuższy jest dla dzieci, gdyż w tej kategorii wiekowej brakuje dawców. Idea stworzenia całej rodziny urządzeń wspomagających niewydolne serce dla pacjentów w każdym wieku, z różnorodnymi problemami kardiologicznymi, przyświecała działaniom założyciela i Patrona Fundacji - prof. Zbigniewa Religi. Na jego cześć, rodzina protez dla najmłodszych pacjentów nosi nazwę ReligaHeart PED.

Na obecnym etapie dwa modele protez: ReligaHeart® PED 45 dla dzieci w wieku ok. 9-14 lat oraz ReligaHeart PED® dla dzieci w wieku ok. 5-10 lat przeszły pozytywnie kolejne badania co umożliwia przejście do ostatniego etapu przygotowania polskich pediatrycznych protez serca do zastosowania w praktyce klinicznej. Naukowcy z Fundacji szacują, że pierwszych zastosowań polskich protez serca dla dzieci można spodziewać się już w 2017 roku.